Kossel Mini: Pierwsze wydruki

Tydzień temu otrzymałem przesyłkę z prowadnicami liniowymi. Wykonanie ich oceniam na dobre jak na tak atrakcyjna cenę.  Problemów ze złożeniem nie było, należało tylko przesmarować wózki prowadnic.

Jak wspomniałem w poprzednich wpisach kable są umieszczone pod stołem, uważam to za strzał w dziesiątkę 🙂 Drukarka z zewnątrz wygląda na wykonaną profesjonalnie 😛 Kable umieszczone są w organizatorach.

Najwięcej problemów było z łożyskami F684ZZ. Po tym jak przesyłka z Chin została cofnięta do nadawcy, zamówiłem u jednego z polskich sprzedawców. Po tygodniu oczekiwania paczki nie otrzymałem… Postanowiłem zrobić to po swojemu 🙂 Wydrukowałem większe podkładki z PLA i wykorzystałem łożysko 623ZZ, które zostało z delty 3DR.

Tak to wygląda:

P1231730

Ekstruder postanowiłem wykonać nieco inaczej. Zakupiłem u Chińczyków zębatkę MK8, a obudowę wydrukowałem z ABSu. Całość prezentuje się również dobrze. Budowa bardzo prosta i zarazem cicha.

P1241743

W stole zamontowałem czujniki FSR w celu poziomowania stołu. Po wstępnej kalibracji i tuningu firmware okazuje się, że stół jest na wystarczająco płaski i na dzień dzisiejszy poziomowanie nie jest potrzebne.

P1241742

Drukarka drukuje bardzo dobrze. Jest jeszcze parę mankamentów m.in. brzęczenie jakiejś niedokręconej śrubki, której nie mogę się doszukać.  Pierwszy wydruk przykleił się do stołu bez problemów. Jest z tego filmik, na którym drukowanie jest przyspieszone o 50% 🙂

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=SxF6PT6l1TQ[/embedyt]